Solidny budżetowy mikrofon bezprzewodowy - oto DNA Ducal Vocal Set


DNA VM Dual Vocal Set to bezprzewodowy system mikrofonowy oparty na technologii cyfrowej. Zestaw składa się z odbiornika UHF oraz dwóch mikrofonów. Koszt nowego zestawu na początku 2021 roku to niecałe 500 złotych. Zapraszam do obejrzenia mojej video - recenzji. 

Według producenta DNA VM to profesjonalny zestaw mikrofonów który sprawdza się podczas koncertów i występów na żywo, eventów, na weselach czy w klubach karakole oraz w pracy mobilnych DJ-ów.


Stacja bazowa czyli odbiornik składa się z metalowej obudowy, plastikowego panelu przedniego z wyświetlaczem oraz anten, które można zdemontować. Z przodu mamy na każdy mikrofon potencjometr głośności oraz przyciski wyboru kanałów. Do dyspozycji mamy 48 kanałów na każdy mikrofon, to ważne, ponieważ co chwilę zajmowane są kolejne pasma. Dzięki tak dużemu wyborowi mamy pewność, że w przypadku zakłóceń, znajdziemy wolną częstotliwość. Bez problemu sygnał pomiędzy mikrofonem a odbiornikiem jest przekazywany z odległości nawet 100 metrów. 

Na tylny panelu odbiornika mamy dwie możliwości ich podłączenia. Używając wyjść XLR możemy osobno z miksera sterować każdym mikrofonem. Z kolei wejścia typu JACK obsługuje jednocześnie dwa mikrofony. Nieci uciążliwe mogą być duże anteny, ale dzięki nim mamy pewność stabilnego zasięgu. 

Mikrofony są solidnie wykonane mają metalową obudowę, wyświetlacz na którym widzimy częstotliwość nadawania oraz przycisk do wyłączania, który również posiada funkcję mute, czyli wyciszanie mikrofonu bez jego wyłączania. Mikrofon jest zasilany dwoma bateriami tpu AA, czyli zwykłymi paluszkami. 

Osobiście na co dzień używam mikrofonów Shure i muszę przyznać, że przy pierwszej styczności z tym modelem DNA zostałem pozytywnie zaskoczony. Nie ma problemu z zasięgiem. Barwa głosu jest również bardzo naturalna i miękka. W przypadku gdy potrzebuje większą ilość mikforonów warto zastanowić się nad zakupem modelu DNA RV-4, który ma cztery mikrofony a odbiornik możemy zamontować wygodnie w skrzyni rack. W tym przedziale cenowym jest to zdecydowanie najlepszy mikrofon na rynku. 

0 Komentarze