Czym DJ wozi swój sprzęt? Rozwiązaniem jest lekka przyczepa!


Od ponad 2 lat do transportu sprzętu muzycznego wykorzystuje przyczepę. Z racji tego, że wiele osób pisze do mnie z pytaniem o model, który wykorzystuje, postanowiłem nagrać krótki film. 

Dobra przyczepa niestety kosztuje. Nigdy nie zapakowałbym sprzętu do zwykłej przyczepki z marketu. Osobiście wykorzystuje model F7520 firmy Blyss, ale zanim właśnie na nią padł mój wybór, przejrzałem kilkanaście ofert różnych producentów. 

Podstawowym warunkiem była przyczepa typu "furgon", z twardymi ścianami wykonanymi ze sklejki i zamykanymi drzwiczkami. To podstawa bezpieczeństwa. Kolejnym ważnym warunkiem była amortyzowana oś. Posiadacze prawa jazdy kat. B decydują się na przyczepę muszą pamiętać o tym, że ta kategoria uprawnia do ciągania za sobą przyczep "lekkich". Kolejnym udogodnieniem jest tzw. trap czyli tylna klapa najazdowa, oczywiście zamykana na klucz. 

Jak się jeździ z przyczepą? Trzeba pamiętać o ograniczeniach prędkości. Ważne jest aby obciążenia w przyczepie rozłożyć równomiernie (środek ciężkości!). Trzeba też przyzwyczaić się do cofania. Pierwsze tygodnie mogą być nieco trudniejsze, ale z biegiem czasu można docenić tę formę transportowania sprzętu. Dzięki temu pozostaje nam przestrzeń w samochodzie. 

0 Komentarze