Budżetowy mikrofon pojemnościowy? Behringer, Superlux czy DNA?


Kim chcesz zostać w przyszłości? - zapytałem niedawno mojego 10-letniego syna. Ja w jego wieku chciałem być policjantem lub strażakiem. W odpowiedzi usłyszałem, że on chce być... youtuberem! Rozwój technologii sprawia, że wraz z nowinkami technologicznymi zmieniają się marzenia.


Ale nagrywanie vlogów to nie tylko zabawa dla dzieci i młodzieży. Zakup kamery i mikrofonu nie jest dużym wydatkiem.  "Nie od razu Kraków zbudowano" brzmi słynne przysłowie, a to oznacza, że aby rozpocząć swoją przygodę z nagrywaniem, wcale nie musimy kupować markowego sprzętu za kilkaset złotych. Niedrogie mikrofony pojemnościowe świetnie sprawdzą się również w domowym studiu muzycznym. 

DNA vs. Behringer vs. Superlux - test budżetowych mikrofonów pojemnościowych do 200 złotych


Miałem okazję przetestować trzy popularne modele mikrofonów: Behringer C-1, Superlux E205U oraz DNA DNC-1U. Rynek tanich mikrofonów jest znacznie większy. Jakość dźwięku we wszystkich trzech urządzeniach jest bardzo podobna, czym zatem kierować się przy zakupie urządzenia? 


DNA DNC-1U
DNA to marka własna jednego z największych sklepów muzycznych w Polsce - Music Express. Niektóre urządzenia sprzedawane pod tą marką nieźle zaskoczyły. Podobnie jest w przypadku mikrofonu pojemnościowego. 
Mikrofon ma niewielką wagę, w górnej części znajdziemy dwa przełączniki, pierwszy jest do filtru górnoprzepustowego a drugi do czułości. Dużym plusem jest to, że firma posiada serwis w Polsce a sklep Music Express dba o rozwój marki. 

W zestawie: mikrofon, pokrowiec, przewód USB, instrukcja obsługi


Superlux E205U
Superlux swoją siedzibę ma w Tajwanie. W Polsce pod tą nazwą sprzedaje się tanie słuchawki i mikrofony. 
W modelu E205U znajdziemy wejście słuchawkowego oraz chowany przycisk regulacji głośności tego wyjścia. Jest również uchwyt do montażu na statywie. 

W zestawie: mikrofon, pokrowiec, przewód USB, mini statyw, uchwyt do montażu na statywie


Behringer C-1
Firma Behringer od lat znana jest z produkcji bardzo tanich urządzeń. Oprócz mikrofonów na rynku znajdziemy miksery estradowe i dj-skie oraz nagłośnienie oznaczone logiem Behringer. O ile jakość wykonania tych urządzeń na pierwszy rzut oka wydaje się dobra, wraz z upływem czasu pojawiają się problemy z jakością i funkcjonowaniem. 
Model C-1 to prawdopodobnie najtańszy mikrofon pojemnościowy na rynku. Z całej trójki testowanych urządzeń jest największy. 

W zestawie: mikrofon, plastikowa walizka, uchwyt do montażu na statywie, redukcja

0 Komentarze