AKG K92 - budżetowe i markowe słuchawki studyjne

Czy słowa "budżetowe" i "markowe" możemy przypisać do jednego produktu? Obie te cechy łączą zamknięte, dynamiczne słuchawki studyjne AKG K92.

Austriacka firma AKG Acoustics została założona w 1947 roku. W 1994 została przejęta przez Harman International Industries, który jest obecnie częścią jednego z największych przedsiębiorstw branży elektronicznej na świecie - firmy Samsung. AKG produkuje przewodowe oraz bezprzewodowe systemu akustyczne. W ofercie skierowanej głównie do studiów nagraniowych oraz organizatorów koncertów i użytkowników domowych, znajdują się profesjonalne mikrofony, systemy bezprzewodowe czy słuchawki. 

Słuchawki AKG K92 to młodszy brat tańszego modelu K72. Różnica cenowa pomiędzy tymi produktami jest niewielka, dlatego lepiej dołożyć i kupić wyższy model, tym bardziej, że różnice są duże. 

W lutym 2022 roku słuchawki AKG K92 najtaniej można było kupić w sklepie internetowym Media Expert .

Zamknięte słuchawki AKG oferują jakość dźwięku na poziomie monitorów studyjnych. Wiernie odzwierciedlone basy, duża selektywność oraz szerokie pasmo przenoszenia sprawiają, że AKG K92 dobrze sprawdzają się w pracy z miksem i masteringu. Posiadają wymienne poduszki nauszne wykonane z miękkiego materiału. Stabilna i szczelna konstrukcja oraz wytrzymałe metalowe łuki sprawiają, że przy dłuższym używaniu słuchawki nie "męczą" głowy. Przewód ma 300 cm długości. Ważą jedynie 200 gramów 

Model K92 oferuje dynamikę na poziomie 113 db i poszerzone pasmo od 16 do 22000 Hz. Dzięki temu, możemy być pewni, że muzyka wydobywająca się z nich będzie brzmiała w dobrym tonie. 

0 Komentarze